Το Κ.Ε.Π.Ο. συμμετείχε στην εναρκτήρια συνάντηση του νέου Ευρωπαϊκού Προγράμματος Pact4Youth (Erasmus+, Key Action 2) η οποία πραγματοποιήθηκε στις 7 και 8 Μαρτίου 2023, στη Μαδρίτη.
Η κοινοπραξία του έργου αποτελείται από 8 οργανισμούς, από 4 χώρες (Κύπρος, Ελλάδα, Ισπανία και Ιταλία).
Ο κύριος στόχος αυτού του έργου είναι να δράσει υπέρ της απασχολησιμότητας των νέων στον κατασκευαστικό τομέα, εστιάζοντας στις δεξιότητες, καθώς η πράσινη και η ψηφιακή μετάβαση παρουσιάζουν σημαντικές ευκαιρίες για τη δημιουργία θέσεων εργασίας στον τομέα.
![](https://kepo.cy/wp-content/uploads/2023/03/viber_image_2023-03-07_12-21-25-559-768x1024.jpg)
![](https://kepo.cy/wp-content/uploads/2023/03/viber_image_2023-03-07_11-55-32-908-768x1024.jpg)